Srebro na Mazowszu

W dniach 12-13 maja 2018 r. w Nowej Wsi k. Warki odbywały się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Nie mogło i tam zabraknąć naszych reprezentantów, członków Harcerskiego Klubu Turystycznego PTTK „Mobilek”, którzy zwyciężyli w eliminacjach powiatowych. Na uczestników czekało wiele konkurencji m.in. test krajoznawczy, przygotowanie wycieczki, pakowanie plecaka, rozpoznawanie obiektów krajoznawczych z terenu woj. Mazowieckiego i małopolskiego (gdzie odbędzie się finał centralny), turystyczny rower, InO, które sprawdzały zarówno wiedzę i umiejętności młodych turystów-krajoznawców. Rywalizacja była zawzięta, każdy z uczestników chciał pojechać do Wadowic, gdzie w tym roku odbędzie się finał centralny). Szanse były bardzo wyrównane i czasami o wygranej decydowały pojedyncze punkty, ale … udało się!

Zespół w składzie: Katarzyna Bieńkowska, Michał Rogala, Kamil Jackiewicz zajęli II miejsce w kategorii gimnazjum.

Zespół w składzie: Oliwia Gryz, Mateusz Pazura, Szymon Pawelec zajęli VI miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Cieszymy się z dobrych wyników i godnej reprezentacji naszego oddziału, powiatu mińskiego.

Dziękujemy opiekunom: kol. Dariuszowi Jackiewiczowi i kol. Damianowi Murachowi za przygotowanie zespołów do turnieju.

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim